App Store, eski uygulamalar için zaman tanıdı
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

App Store, eski uygulamalar için zaman tanıdı

0

Apple‘dan gelen bildirime gore, artık güncelleme almayan App Store uzerindeki eski uygulamalar kaldirilabilir. Söz konusu etkilenen geliştiricilere gönderilen bir e-posta ile anlaşıldı. Gönderilen e-postada, “önemli bir süre içinde güncellenmemiş” uygulamaları App Store‘dan kaldıracağı konusunda uyarıyor ve geliştiricilere bunları güncellemeleri için yalnızca 30 gün süre veriyor.

app store eski uygulamalar

Apple, e-postada “30 gün içinde bir güncelleme göndererek bu uygulamayı yeni kullanıcıların keşfetmesi ve App Store’dan indirmesi için hazır tutabilirsiniz.” diye yazıyor. “30 gün içinde herhangi bir güncelleme gönderilmezse uygulama satıştan kaldırılacaktır.” Güncel olmayan uygulamalar App Store’dan kalkacak olsa da önceden indirilen uygulamalar kullanıcıların cihazlarında kalacaktır.

Protopop Games’e ait tweet dizisi

App Store eski uygulamalar neden kaldırılıyor?

Protopop Games geliştiricisi Robert Kabwe gibi bir dizi uygulama üreticisi, değişiklikle ilgili endişelerini tweet dizisi ile dile getirdi. Kabwe, Twitter’da Apple’ın tamamen işlevsel oyunu Motivoto’yu Mart 2019’dan beri güncellenmediği için kaldırmakla tehdit ettiğini söyledi.

Apple’ın App Store İyileştirmeleri sayfasında şirket şöyle diyor: “Artık amaçlandığı gibi çalışmayan, mevcut inceleme yönergelerine uymayan veya eski olan uygulamaları kaldırmak, uygulamaları değerlendirmek için devam eden bir süreç uyguluyoruz.” Sayfada bir zaman damgası yok, bu nedenle Apple’ın gönderiyi ne zaman yayınladığı veya en son ne zaman güncellediği hemen belli değil.

Haber ile ilgili görüşlerinizi lütfen bizlere Forum adresimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Apple App Store eski uygulamalarını neden kaldırabilir?

Yazar Hakkında

Türkiye üzerinde en çok ziyaret edilen iki teknoloji firmasında görev aldıktan sonra kendi teknoloji sitesini kurmuş kişilik. Yaptığı projelere ve işlere her zaman hakkını vermek istemektedir. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek sürekli güncel kalmayı sever. Sevimli mi sevimli iki çocuk babasıdır.

Yorum Yap