Güncel iPhone’unuz Apple iOS 15.4’e düşürmenize izin vermemekte
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Güncel iPhone’unuz Apple iOS 15.4’e düşürmenize izin vermemekte

0

Apple, iOS 15.4.1‘i halka yayınladıktan bir hafta sonra iOS 15.4’ü imzalamayı bıraktı. Bu, iPhone’unuzu işletim sisteminin eski sürümüne geçmenizin artık mümkün olmadığı anlamına gelmektedir. Şirket ayrıca iPadOS 15.4‘ü imzalamayı da durdurdu, bu nedenle iPad’inizi eski ürün yazılımına da indiremezsiniz.

Apple’ın yeni bir yapı yayınladıktan sonra iOS ve iPadOS’un eski sürümlerini imzalamayı bırakması normal olarak görülebilir. Genellikle, iPhone kullanıcıları en son sürümde önemli bir hatayla karşılaşırlarsa cihazlarını daha eski bir güncellemeye düşürmeye çalışırlar. Ancak en yeni sürümü yüklediyseniz artık geri dönüşünüz yok.

thumbnail
Önerilen Yazı
ISS yolcusu kalmasın! Ax-1 görevi ayrıntıları

Apple, iOS 15.4’ü imzalamayı durdurdu

iOS 15.4.1 ile gelen pil boşaltma hatası düzeltilmiştir. Apple, iOS 15.4 çalıştıran cihazlarda aşırı pil tüketimi için bir düzeltme de dahil olmak üzere bazı hata düzeltmeleri ve güvenlik güncellemeleri yayınlardı. Mart ayının sonunda iOS 15.4.1‘i düşürdü.

Apple iOS 15.4

Güncelleme için resmi sürüm notları aşağıdaki gibidir:

  • iOS 15.4’e güncelledikten sonra pilin beklenenden daha çabuk bitmesi
  • Braille aygıtlarının, metinlerde dolaşırken veya bir uyarı görüntülerken yanıt vermemeye başlaması
  • Made for iPhone işitme cihazlarının bazı üçüncü parti uygulamalarla bağlantılarının kesilmesi

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Türkiye üzerinde en çok ziyaret edilen iki teknoloji firmasında görev aldıktan sonra kendi teknoloji sitesini kurmuş kişilik. Yaptığı projelere ve işlere her zaman hakkını vermek istemektedir. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek sürekli güncel kalmayı sever. Sevimli mi sevimli iki çocuk babasıdır.

Yorum Yap