Baykar’dan Ukrayna’ya Büyük Jest
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Baykar’dan Ukrayna’ya Büyük Jest

0

Baykar teknolojileri son dönemlerdeki savaşlarda etkili rol oynuyor. Son olarak Ukrayna Rusya savaşında kullanılan Bayraktar TB2’ler Ukrayna tarafından oldukça sevildi. Son olarak bölge halkı ülkelerine destek olmak için siha satın alma amaçlı para toplama kampanyası başlatmıştı.

Ukrayna’da yürütülen “Halkın Bayraktar’ı” isimli kampanya Baykar şirketinin de dikkatini çekti. Şirket dün akşam saatlerinde Ukrayna’ya 3 adet Bayraktar TB2 siha hibe edeceğini duyurdu.

“Ukrayna halkının vatanlarını savunabilmek adına Bayraktar TB2 SİHA alabilmek için ‘Halkın Bayraktar’ı’ adıyla düzenlediği bağış kampanyasının çok kısa bir sürede başarıyla tamamlandığını öğrendik. Vatansever Ukrayna halkının belirledikleri hedefe ulaşma arzusu ve dayanışma ruhu bizi de etkiledi. Baykar olarak toplanan bağışlar ile alınması hedeflenen 3 adet Bayraktar TB2 SİHA‘yı hiçbir ücret talep etmeden Ukrayna’ya hibe ediyoruz. Bu hedef için toplanan tüm bağışın ise Ukrayna’nın onurlu halkının faydasına kullanılmasını rica ediyoruz.

Baykar olarak adil bir çözümü arzuladığımızı ve kalıcı bir barış için dua ettiğimizi saygıyla bildiririz.”

Kampanya’da biriktirilmiş paranın ise Ukrayna halkı için kullanılmasını rica eden Baykar kalıcı barış istediğini de ekledi.

Ukrayna, resmi Twitter hesabından teşekkürlerini iletti

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Elektronik mühendisliği öğrencisi, uzaya ve teknolojiye meraklı, araştırmayı ve yazmayı seviyor.

Yorum Yap