Çeviri Uygulamaları Gizliliğinizden Ödün Vermeden Nasıl Kullanabilirsiniz?
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Çeviri Uygulamaları Gizliliğinizden Ödün Vermeden Nasıl Kullanabilirsiniz?

1

Bir metni çevirmek istediğinizde, en kolay çeviri uygulamaları olan genellikle Google Translate gibi ücretsiz bir çeviri hizmetidir. Ancak verileriniz kamuya açık hale gelebileceği veya reklam amaçlı kullanılabileceği için hassas bilgileri ücretsiz çeviri hizmetlerine yapıştırmaktan kaçınmalısınız. (Genel olarak çevirmeniz gereken çok hassas bilgileriniz varsa, gizlilik sözleşmesi hazırlamalı ve güvenebileceğiniz bir tercüman tutmalısınız.) Ancak, gizliliğinizi korurken çok hassas olmayan bazı şeyleri çevirmek istiyorsanız, aşağıdaki gizlilik odaklı çeviri hizmetlerini göz önünde bulundurun.

Hangi çeviri uygulamaları daha güvenli?

Firefox Çeviri

Firefox Çeviri

Mozilla, web sayfalarını sizin için otomatik olarak çeviren Firefox Çevirileri adlı bir Firefox eklentisi geliştirdi. Hizmet, istemci tarafında yerel olarak çalışır. Bu, verilerinizin cihazınızdan ayrılmadığı ve şu anda desteklediği anlamına gelir. Bulgarca, Çekçe, İngilizce, Estonca, Almanca, İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca gibi desteklediği dillerle iyi çalışır. Farsça, İzlandaca, Norveççe ve Rusça gibi diğer diller geliştirme aşamasındadır.

Vivaldi Çeviri

Vivaldi Translate

Vivaldi Translate tarayıcıda çalışır, 108 dili destekler (Firefox veya Apple’dan çok daha fazla) ve gizlilik için tasarlanmıştır. Her web sayfasını otomatik olarak çevirmek isteyip istemediğinize veya tarayıcının her seferinde bir sayfanın çevrilmesini isteyip istemediğinizi sormasını sağlayabilirsiniz.

Özellikle Vivaldi Browser kullanmanızı tavsiye ederim. Çok kullanışlı ve tamamen özelleştirilebilir bir tarayıcıdır. Ben kullanırken zevk aldığımı söyleyebilirim.

Apple Çeviri

Apple Translate

Apple, iPhone, iPad ve Mac’inizle birlikte bir çeviri hizmeti mevcuttur. Arapça, Çince (Mandarin), İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce, Rusça ve İspanyolca arasında çeviri yapabilir. Varsayılan olarak Apple’ın sunucularını kullanır.

Google Translate harici olarak sizlere tarayıcılarınız ile sunulan çeviri hizmetlerini inceledik. Google Çeviri gayet hoş olmasına rağmen size öneri olarak Vivaldi Tarayıcı ile çeviri hizmetine şans vermenizi tavsiye ederim. Siz olsanız hangi çeviri uygulamaları kullanırdınız? Bize yorum olarak belirtin.

Daha önce sizlere tarayıcıların gizlilik özellikli tarayıcılar haberini yapmıştık, o habere de göz atmanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Türkiye üzerinde en çok ziyaret edilen iki teknoloji firmasında görev aldıktan sonra kendi teknoloji sitesini kurmuş kişilik. Yaptığı projelere ve işlere her zaman hakkını vermek istemektedir. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek sürekli güncel kalmayı sever. Sevimli mi sevimli iki çocuk babasıdır.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir