Citroen Ami Anında Tükendi
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Citroen Ami Anında Tükendi

Satışa sunulduktan 25 dakika sonra stoklar tükendi

0

Citroen Ami yeni elektrikli şehir içi ulaşım çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Minikliğiyle dikkat çeken model uygun fiyatıyla da Türkiye’de oldukça ilgi topladı. Bu ilginin bir sonucu olarak Citroen Ami kısa sürede tükendi.

Durdurulamayan enflasyon, dengesiz döviz kuru ve vergilerin sebebiyet verdiği düşünülen yüksek araç fiyatları sonucunda herkes küçük, ucuz araçlara yöneldi.

Citroen Ami fiyatı nedir?

Uygun fiyatlı Citroen Ami’in Türkiye fiyatı ₺219.000. Geçtiğimiz yılın sonlarında satışa sunulan model kurumsal şirketler tarafından rağbet görmüştü ancak kişisel satışlara henüz açık değildi. Bu sabah itibariyle kişisel satışlara açık hale gelen model hızlıca stokları tüketti.

Citroen Ami tükendi
Copyright maison-vignaux @ Continental Productions

Satışa sunulduktan 25 dakika sonra stoklar tükendi

Bu sabah saatlerinde satışa sunulan Citroen Ami anında tükendi. Uygun fiyatıyla kurumsal firmaların göz bebeği olan Fiat Egea’nın bile en boşunun ₺360.000 olduğu bu piyasada minik model Ami 219 bin liralık fiyat etiketiyle ilgi topladı. Hem uygun fiyatlı hem de elektrikli olması münasebetiyle modelin stoğu 25 dakikada bitti. Gerçi stoklarda 50 tane otomobil bulunması gözardı edilmediğinde bu kadar hızlı tükenmesi normal gözüküyor. Web sitesinden online olarak satışa sunulan otomobilde eve teslim seçeneği de sunulmuş durumda.

Citroen Ami tükendi

Citroen Ami özellikleri nedir?

5.5 kWh batarya kapasitesiyle araç 75 kilometre menzil sunabiliyor. Maksimum hızı 45 km/saat olan arabayla ne yazık ki otoyollara çıkmak mümkün değil. Şehir içi kullanım için üretilen bir otomobil. Evdeki prizden şarj edilebiliyor. 220 volt ev elektriği ile 3 saatte 100% şarj olabiliyor. Böylece arabanızı şarj etmek için şarj istasyonu aramanıza gerek kalmıyor. Şarj istasyonları batıda yaygınlaşmış olsa da doğudaki illerimizde özellikle üzülerek söylüyorum ki 2022 itibariyle altyapı oluşmamış gözüküyor.

Siz Citroen Ami hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu otomobili satın alır mısınız? Yorumlarda veya forum.webtechine.com adresinde görüşlerinizi paylaşmanız bizi mutlu eder.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Elektronik mühendisliği öğrencisi, uzaya ve teknolojiye meraklı, araştırmayı ve yazmayı seviyor.

Yorum Yap