Elon Musk Twitter’ı Satın Almaktan Vazgeçince Davalık oldu
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Elon Musk Twitter’ı Satın Almaktan Vazgeçince Davalık oldu

0

Elon Musk geçtiğimiz aylarda sosyal medya platformu Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık bir sözleşme imzalamıştı. Sözleşmeyi fesheden iş adamı Twitter’dan vazgeçmiş gözüküyor.

44 Milyar Dolarlık Sözleşmeyi Feshedince Hisseler Çakıldı

Elon Musk Twitter’ı satın almaktan vazgeçince Twitter hisseleri çakıldı. 8% düşüş yaşayan şirket New York borsasında panik yarattı. Şirketin değeri milyarder iş adamının verdiği teklifin de altına düşerek 33,86 milyar dolara geriledi.

elon musk twitter'ı

Elon Musk neden satın almaktan vazgeçti?

Tesla CEO’su Musk satın almadan vazgeçince avukatı açıklamada bulundu. Avukat Mike Ringler iki aydır Twitter’dan istenen sahte hesap sayısı bilgisinin verilmediğini ve benzer birçok talebin de yanıtlanmaması ve reddedilmesinin sözleşme hükümlerini deldiğini söyledi. İstenen bu verilerin bu sosyal mecranın performansı ve ticari geleceğinin hesaplanması için de gerekli olduğunu kaydederken satın alım öncesinde bu bilgilerin birer ihtiyaç olduğunu belirtti.

Sözleşmenin feshedilmesinin ardından Twitter yönetimi Musk’a dava açtı

Twitter yönetimi, Elon Musk’a sözleşmeyi bahanelerle feshetmesi ve hisseleri baskılayarak değer kaybetmesi şikayetiyle dava açtı. Delaware Chancery mahkemesinde görülecek davada milyarder işadamı ve Twitter karşı karşıya geldi. Elon Musk’ın Twitter hisselerini düşürecek tutum izlemediği ve hissedarlara karşı sorumluluklarını yerine getirmediği iddia edildi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Elektronik mühendisliği öğrencisi, uzaya ve teknolojiye meraklı, araştırmayı ve yazmayı seviyor.

Yorum Yap