Elon Musk Twitter’ı Satın Alıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Elon Musk Twitter’ı Satın Alıyor

1

Twitter yönetimi, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifine olumlu dönüş yaptığı bildirildi. 44 milyar dolarlık teklif karşısında Twitter, Elon Musk’ın devralma işlemini onayladı. Yeni yönetim sonrası için Elon Musk vaatlerini sıralamıştı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Twitter düzenleme butonu ekliyor

“Twitter, ifade özgürlüğü ve demokrasi için büyük önem sağlıyor.”

SpaceX, Tesla, Neuralink, The Boring Company şirketlerinin kurucusu Elon Musk şimdi de sosyal medyaya el atıyor. Musk, Forbes dergisine göre 273.6 milyar dolarlık net servetiyle dünyanın en zengin insanı.

elon musk twitter

İfade özgürlüğü işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter, insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır. Ayrıca ürünü yeni özelliklerle geliştirerek, güveni artırmak için algoritmaları açık kaynak haline getirerek, spam botlarını yenerek ve tüm insanların kimliğini doğrulayarak Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istiyorum

Elon Musk

Twitter’ın özgür bir platform olması gerektiğini düşünen Musk satın alım sonrası mecrada değişiklikler yapacağını söyledi. Yaklaşık iki hafta öncesinde teklifi sunan Amerikalı milyarderin teklifi reddedilmişti ama hissedarların oyları sonucunda satın alıma olumlu bakıldı. Satın alıma Amerika yönetiminden henüz bir yorum gelmezken Dogecoin ise yükselişe geçti.

Siz bu satın alımı nasıl değerlendiriyorsunuz? İfade özgürlüğünü nasıl etkileyecek? Siyasi sebeplerden dolayı Twitter kullanmayan kullanıcılar bundan sonra nasıl yol izleyecek? Yorumlarda webtechine.com ile paylaşın.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Elektronik mühendisliği öğrencisi, uzaya ve teknolojiye meraklı, araştırmayı ve yazmayı seviyor.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir