Elon Musk’ın Twitter’da 100 milyon takipçisi var
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Elon Musk’ın Twitter’da 100 milyon takipçisi var

0

Elon Musk tarafından satın almak üzere olabileceği sosyal medya platformu Twitter‘da şu anda 100 milyon takipçisi var. Şu anda Twitter hizmetini kullanan kişilerin yaklaşık %43’ünün onu takip ettiği anlamına geliyor. Musk’ın şüphelendiği gibi bu hesapların çoğu bot ise bu yüzde önemli ölçüde farklı olabilir.

Büyük rakama rağmen Musk, Twitter’da en çok takip edilen kişiler arasında hala altıncı sırada yer alıyor.

İşte ilk beş:

– Barack Obama: 132,1 milyon
– Justin Bieber: 114,1 milyon
– Katy Perry: 108,8 milyon
– Rihanna: 106,9 milyon
– Cristiano Ronaldo: 101,3 milyon

Elon Musk Twitter patronu olacak mı?

Elon Musk
Twitter Logosu

Tesla ve SpaceX’in CEO’su, platformun piyasaya sürülmesinden üç yıl sonra, 2009’da Twitter’a katıldı. Bu süre zarfında, çok çeşitli konularda yaklaşık 18.500 tweet attı. Bu tweetlerden bazıları onun yetkililerle başını belaya soktu. Tuhaf bir şekilde Musk, 22 Haziran’dan bu yana hizmette hiçbir şey paylaşmadı ve muhtemelen son yıllarda Twitter’daki en uzun sessizliklerinden birini yaşıyor.

Sessizliğinin, Twitter hizmetini 44 milyar dolardan fazla satın almak için yaptığı son teklifle bir ilgisi olup olmadığı açık değil.

San Francisco merkezli Twitter, büyük bir veri hazinesi teslim ederek yanıt verdi. Analistlerin hizmetteki sahte ve spam hesapların sayısını anlamaya çalışmak için verileri incelemesi gerekecek. Bunun anlaşma yolunda tutmak için yeterli olup olmayacağı hala belli değil.

Twitter uzun zamandır sahte ve spam hesapların kullanıcı tabanının sadece %5’ini oluşturduğunu iddia ediyor. Musk rakamın çok daha yüksek olabileceğinden korkuyor. Eğer öyleyse reklam verenler platformu terk edebilir. Musk muhtemelen satın alma teklifinin değerini azaltmaya çalışmak zorunda kalacak ya da tamamen uzaklaşacak.

:: Sizce Twitter muammasının son noktası ne olacak?

Yazar Hakkında

Türkiye üzerinde en çok ziyaret edilen iki teknoloji firmasında görev aldıktan sonra kendi teknoloji sitesini kurmuş kişilik. Yaptığı projelere ve işlere her zaman hakkını vermek istemektedir. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek sürekli güncel kalmayı sever. Sevimli mi sevimli iki çocuk babasıdır.

Yorum Yap