GittiGidiyor bu sefer gidiyor
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

GittiGidiyor bu sefer gidiyor

0

20 yıldır Türkiye pazarında e-ticaret konusunda önemli adımlar atan GittiGidiyor 31 Temmuz tarihinde kepenklerini indirecek. 2007 yılında dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan eBay, GittiGidiyor’a ortak olmuştu. 2011 yılı Mayıs ayında ise %93’lük hissesini satın alarak satışlarına devem etti. 18 Temmuz 2022 tarihinde tamamen faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

GittiGidiyor’un yüzlerce çalışanının durumu merak edilmekte. Pazarlama devi eBay önümüzde ki haftalar içerisinde tüm çalışanlarının kıdem tazminatlarının ödeneceği bilgisini paylaştı. Şirket çalışanları 31 Temmuz tarihine kadar çalışacaklar. Edinilen bilgilere göre, bugünden itibaren platformda yeni ürünler listeleyemeyecek. 18 Temmuz tarihine kadar alım işlemlerinin devam edilebilecek. Kullanıcılar 5 Eylül 2022 tarihine kadar ise “Hesabım” sayfalarına erişebilecekler.

GittiGidiyor Ofis
GittiGidiyor Ofisi

eBay, GittiGidiyor tarafından yapılan açıklama;

GittiGidiyor olarak 21 yıl önce ülkemizi online pazar yeri formatıyla tanıştırdık ve e-ticaretin gelişimine öncülük ettik. İş ortaklarımızla birlikte büyüyüp milyonlarca kişiye internetten güvenli alışveriş hizmeti sağladık. Sektördeki köklü geçmişimizin son 11 yılını küresel e-ticaret liderlerinden eBay’in çatısı altında geçirdik.

Ve bugün veda zamanı…

eBay’in Türkiye’de süregelen rekabet dinamikleri doğrultusunda aldığı kararla, GittiGidiyor olarak faaliyetlerimizi durdurarak platformumuzu kapatacağımızı üzülerek bildiriyoruz.

Bu zor kararın tüm süreçlerinde önceliğimiz her zaman çalışma arkadaşlarımız, satıcılarımız ve alıcılarımız için güvenilir bir süreç yönetimi gerçekleştirmek olacak.

18 Temmuz 2022 tarihine kadar alışverişe açık olacak platformumuz, bugünden (20 Haziran 2022) itibaren yeni ürün listelemeye kapatıldı. Site üzerindeki “Hesabım” bölümü, tüm alıcı ve satıcılarımızın tamamlanmamış işlemleri için 5 Eylül 2022 tarihine kadar açık kalacak. Müşteri hizmetlerimiz ise 30 Eylül 2022 tarihine kadar kullanıcılarımıza destek vermeye devam edecek.

Bu yolculukta bizimle olan tüm paydaşlarımıza, alıcı ve satıcılarımıza bağlılıkları ve GittiGidiyor’a olan katkıları için teşekkür ederiz.

Yazar Hakkında

Türkiye üzerinde en çok ziyaret edilen iki teknoloji firmasında görev aldıktan sonra kendi teknoloji sitesini kurmuş kişilik. Yaptığı projelere ve işlere her zaman hakkını vermek istemektedir. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek sürekli güncel kalmayı sever. Sevimli mi sevimli iki çocuk babasıdır.

Yorum Yap