Google Haberler, yeni tasarımıyla daha kişisel hal alıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Google Haberler, yeni tasarımıyla daha kişisel hal alıyor

0

Google Haberler, yerel haberlere ile kişiselleştirilmiş içeriğe daha fazla önem veren bir tasarımla karşımıza çıkıyor. 20. doğum gününde masaüstü kullanıcıları için yeni bir görünüm aldı. Kullanıcılar artık sağ sütundaki mavi “özelleştir” düğmesine basarak gösterilen konuları daha kolay özelleştirebilirler. Ayrıca Yerel Haberler başlığının sağındaki ayarlar düğmesine basarak “Yerel Haberler” bölümüne birden fazla yer ekleyebilirler.

Google Haberler
Google Haberler (Eski Görünüm)

Pratik açıdan en büyük değişiklik dünya, iş dünyası, bilim ve sağlık gibi çeşitli haber kategorilerinin ekranın sol tarafından bir menü çubuğuna taşınmasıdır.

Genel olarak yeni tasarımının onu bir RSS beslemesi gibi toplu bir kaynaktan çok bir gazetenin ön sayfası gibi görünmesini sağladığını düşünüyoruz. Oldukça küçük bir değişiklik, ancak hoş bir değişiklik.

Google News
Google News (Yeni Görünüm)

Google News eski sürümü ve eski sürümü karşılaştırmanız için sizlere verdik. Bir kullanıcı gözü ile baktığınızda hangisini kullanırsınız? Bizlere yorum yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Türkiye üzerinde en çok ziyaret edilen iki teknoloji firmasında görev aldıktan sonra kendi teknoloji sitesini kurmuş kişilik. Yaptığı projelere ve işlere her zaman hakkını vermek istemektedir. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek sürekli güncel kalmayı sever. Sevimli mi sevimli iki çocuk babasıdır.

Yorum Yap