Google Hangouts İçin Ayrılık Vakti
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Google Hangouts İçin Ayrılık Vakti

0

“Zaten kullanan var mıydı?” dediğinizi duyar gibiyim. Bir dönem tüm android telefonlarda kurulu gelen gmail üzerinden haberleşme sağlayan uygulama Hangouts kapatılıyor. Kullanıcıları Google’ın yeni haberleşme hizmetlerine aktarılacak.

Google geçtiğimiz yıllarda birçok uygulamayı yayınlayıp kaldırdı. Bunların sebebi ya o dönem kullanılsa da şimdi modası geçen uygulamalar ya da daha sade kullanım için tek yere toplanan uygulamalar oldu. Örneğin Google Filmler ve TV kendini Google Play Store’a bırakmıştı. Google Hangouts ise hiçbir zaman en çok kullanılanlar listesine girememiş bir denemeydi.

Gün geçmiyor ki yeni bir Google hizmeti sonlanıyor

Modası geçmiş veya tek bir uygulamada toplanarak işlevselleştirilmiş eski uygulamalar kapatılıyor. Google Duo görüntülü sohbet uygulamasının ardından mesajlaşma uygulaması olarak hayata gelen Hangouts’da kapatılıyor. Google Duo, Meets olarak yoluna devam edecek. Hangouts ise Google Chat uygulamasına tasınacak.

hangouts kapatılıyor webtechine

Hangouts kullanan kullanıcılara Chats kullanmaları için duyuru yapılırken verileri de yeni uygulamaya aktarılacak. Ayrıca Google verilerini indirmek isteyen kullanıcılar için de bir hizmet sunacak.

Google Hangouts kapanış tarihi

Hangouts planlara göre 2022 kasım ayında kapatılıyor. Mobil uygulamanın taşınmasına temmuz itibariyle başlanırken web sürümü ekime kadar kullanılabilir olacak. Kasım ayına gelindiğindeyse uygulamanın faaliyetleri tamamen sonlandırılacak.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Elektronik mühendisliği öğrencisi, uzaya ve teknolojiye meraklı, araştırmayı ve yazmayı seviyor.

Yorum Yap