Hull City Fenerbahçe Maçı Ne Zaman
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Hull City Fenerbahçe Maçı Ne Zaman

0

İngiliz takım Hull City ile Fenerbahçe karşılaşıyor. Acun Ilıcalı’nın duyurduğu maç Türkiye’de gerçekleşecek. Acun Ilıcalı bu yılın başında İngiliz takımı satın almıştı.

İngiltere’de yer alan Kingston upon Hull şehrinin futbol takımı olan Hull City AFC Acun Ilıcalı tarafından satın alınmıştı. Ünlü yapımcı 2021 yılında takımı satın almak için çalışmaları başlatırken 2022’nin başlarında takımı satın aldı. Başkanlık koltuğuna oturan Acun Ilıcalı ardından teknik direktörlük görevine Şota Arveladze‘yi yetirdi.

hull city fenerbahçe

Teknik Direktör Şota Arveladze kimdir?

Eski futbolcu ve şimdilerde teknik direktör olan Arveladze 22 Şubat 1973’te Tiflis’te dünyaya geldi. Ünlü futbolcu Gürcistan’da tüm zamanların en iyi oyuncusudur. Trabzonspor’da oynadığı yıllarda Türkiye’de de oldukça sevilmiştir. Asıl ününe 1993-1997 yıllarında oynadığı Trabzonspor sonrası Ajax’ta kazandı. 2008 yılına gelindiğinde yeşil sahalara veda eden Şota; Kayserispor, Kasımpaşa SK, Trabzonspor ve Maccabi Tel Aviv FC’de teknik direktörlük yaptı. Acun Ilıcalı Hull City futbol takımını satın almasının ardından Şota Arveladze’yi teknik direktörlük görevine getirdi.

Fenerbahçe Hull City maçı nerede ve ne zaman?

Acun Ilıcalı’nın Survivor 2022 All Star finalinde duyurduğu maç Sakarya’da gerçekleşecek. Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu’nda oynanacak maç için Acun Ilıcalı’nın özel isteği üzerine buranın seçildiği söylendi. Maç 10 Temmuz 2022 saat 20.30’da gerçekleşecek. Bayramın ikinci günü yapılacak Fenerbahçe Hull City Maçı hangi kanalda yayınlanacak sorusunun cevabı açıklandı. Fenerbahçe Hull City maçı TV8 ekranlarında olacak.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Elektronik mühendisliği öğrencisi, uzaya ve teknolojiye meraklı, araştırmayı ve yazmayı seviyor.

Yorum Yap