İnternetsiz Gmail Nasıl Kullanılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

İnternetsiz Gmail Nasıl Kullanılır?

0

E-mail platformu gmail dünya üzerinde en çok üyeye sahip platform ünvanını taşıyor. 1.5 milyarı aşkın kullanıcı telefonlarında veya bilgisayarlarında Gmail servislerini kullanıyor. İnternetle senkronize çalışan hizmeti internet bağlantısına sahip değilken de kullanmak artık mümkün. İnternetsiz gmail nasıl kullanılır? Detaylar haberimizde.

Yeni eklenen özellik sayesinde kullanıcılar internetle çalışan mail servisini internetsizken de kullanabilecek. Birçok özellik offline moddayken de kullanılabilir olacak. İnternete bağlı değilken maillerinizi okuyabilir hatta yeni mailler de gönderebilirsiniz.

Çevrimdışı Gmail özelliği nasıl açılır

Çevrimdışı Gmail hizmetini Mac/Windows/iOS/Android cihazlarda kullanmak için yapmanız gerekenleri listeledik.

  • Gmail adresine gidin ve sağ üstteki ayarlar simgesinden “tüm ayarları görüntüleyin” butonuna basın.
  • Üstte çıkan sekmelerden “çevrimdışı” seçeneğini seçin.
  • Karşınıza çıkan kutucuğu işaretleyerek gerekli ayarlamaları isteğinize göre yapın.
  • İşlemler bittiğinde değişiklikleri kaydetmeyi unutmayın.
internetsiz gmail
Ayrıntılı bilgi için Çevrimdışı Gmail’i kullanma – Gmail Yardım (google.com)

İnternetsiz Gmail kullanılırken gelen mailler ve ekler cihazın depolama birimine kaydediliyor. Kullanıcı internete bağlı değilken gelen mailleri açıp okuyabiliyor ve hatta yanıtlayabiliyor. Gönderdiğiniz maillerin elbette internet bağlantısı olmadan iletilmesi mümkün değil. Gönderdiğiniz e-postalar giden kutusuna kaydediliyor. İnternet bağlantısı sağlandığında yanıtlar sunucuyla eşitleniyor ve gönderiliyor.

Bu sayede internet bağlantısına erişemediğiniz yolculuklarda veya tatildeyken de maillerinizi kontrol edebilirsiniz. Sizce bu özellik hayatınızı kolaylaştıracak mı? Bizlerle yorumlarda ve Webtechine Forum adresinde buluşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Elektronik mühendisliği öğrencisi, uzaya ve teknolojiye meraklı, araştırmayı ve yazmayı seviyor.

Yorum Yap