iPhone 14 İle Çentiklere Son
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

iPhone 14 İle Çentiklere Son

0

iPhone X ve sonrası çıkmış tüm telefonlarında hatta zaman zaman tablet ve bilgisayarlarda bile kullanılan çentikten vazgeçiliyor. İddialara göre yeni iPhone 14 nokta çentik ile gelecek.

Cad sanatçısı Madmix sızdırılan iPhone verilerini bir araya getirerek olası iPhone 14’ü çizdi. Basılan ve sızdırılan ekran koruma filmleri ve maket telefonlar vasıtasıyla yeni modelin ekran ve kamera tasarımı sızdırıldı. Yeni modellerde nokta çentikler bulunacak. Samsung ile hayatımıza giren nokta çentikler şu an oldukça yaygın. Buna karşın Apple yıllardır modasının geçmesine rağmen geniş çentikli telefonlar üretmeye devam etti. Hatta iPad ve Macbook modellerinde bile çentik kullanan firma yavaş yavaş nokta çentiğe geçiyor gibi gözüküyor.

Olası yeni özellikler

Amerikalı teknoloji devinin yeni modellerinde type-c ile şarj imkanı sunacağı ve bu evrensel standarta ayak uyduracağı düşünülüyor. A15 işlemciyle gelecek modellerde eski günlerdeki gibi plus, pro, pro max sürümleri satılacak. Büyük olacak modelde 6.7 inç amoled ekran kullanılacağı da iddialar arasında. Ekrandaki çentik dışında tasarımda önemli bir değişiklik görülmezken iPhone 14 serisi 13 Eylül 2022’de tanıtılacak.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Elektronik mühendisliği öğrencisi, uzaya ve teknolojiye meraklı, araştırmayı ve yazmayı seviyor.

Yorum Yap