PlayStation Plus Premium, oyuncuları doyuruyor mu?
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
Trendlerdeki Yazı

PlayStation Plus Premium, oyuncuları doyuruyor mu?

Son sunulan oyunlar acaba oyuncuları ne kadar memnun etti?

0

PlayStation Plus abonelik hizmetleri, Xbox‘ın sunduğu hizmetlerin gölgesinde uzun süre yaşadı. Game Pass, 25 milyondan fazla abonesi olan Microsoft için bir dev bir hizmet haline geldi. Bakıldığında PlayStation Now, hiçbir zaman Sony’nin umduğu gibi olmadı.

Sony, PlayStation Now ve PlayStation Plus‘ı birleştirip PS Plus hizmetini sundu. Bu hizmet üç ayrı katmanda yenilediğine göre üyeliklerde artış olacaktır. Ancak oyuncuların PS Plus Extra‘ya bağlı kalmaları veya tamamen Premium’a yükseltmeleri o kadar basit değil.

Yepyeni PlayStation Plus

PS Plus Üyelik
PS Plus Üyelik Plan Karşılaştırması

PlayStation Plus artık üç ayrı paketlere ayrılmıştır: PS Essential, PS Extra ve PS Premium. Paketler bir öncekinden daha fazla avantaj sunarken Essential, PS Plus üyelerinin yenilemeden önce elde ettiği temel avantajları etkin bir şekilde sağlamaktadır.

PS Essential: Aylık 40 TL, üç aylık 100 TL, 12 aylık 240 TL’dir. Özel indirimler, her ay birkaç ücretsiz oyun, bulut depolama, oyun yardımı, paylaşımlı oyun ve çevrimiçi çok oyunculu oyun sunar.

PS Extra:  Aylık 60 TL, üç aylık 165 TL, 12 aylık 400 TL’dir. İsteğe bağlı olarak indirilebilen 400 PS4 ve PS5 oyunundan oluşan ek bir katalog sunar.

PS Deluxe: Aylık 70 TL, üç aylık 190 TL, 12 aylık 460 TL’dir. Essential ve Extra’daki tüm avantajların yanı sıra; PS3, PS2 ve orijinal PlayStation klasik oyunlar içermektedir. Bunlara dahil olmak üzere indirilebilen veya aktarılabilen diğer 340 oyunu içerir. Sınırlı süreli oyun denemeleri de yalnızca Premium aboneler için mevcuttur.

PS Plus gerçekten bu fiyatlara değer mi?

PlayStation Plus Ücretleri
PS Deluxe Ücretleri

Extra ve Premium arasındaki farklara bakıldığında, klasik oyun kataloğu, oyun akışı yeteneği ve oyun denemeleri gelir. Çoğu insan için ekstra aylık ücretin klasik oyun kataloğuna değip değmediğini bilmiyorum. Ancak yalnızca 30 TL daha pahalı olan yıllık Premium aboneliğini düşündüğünüzde daha avantajlı.

Bakıldığında Premium’a bağlı kalmak ekstra oyunlara sahip olmayı ve oyun denemelerinde yeni sürümleri test edebilmeyi kolaylaştırmakta. Kullanıcı arayüzünün üzerinde kesinlikle biraz çalışmaya ihtiyaç var.

Üyelik planınızı seçmek için lütfen tıklayın.

:: Siz PS Plus üyeliği alacak olsanız hangi paketi seçerdiniz?

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Türkiye üzerinde en çok ziyaret edilen iki teknoloji firmasında görev aldıktan sonra kendi teknoloji sitesini kurmuş kişilik. Yaptığı projelere ve işlere her zaman hakkını vermek istemektedir. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek sürekli güncel kalmayı sever. Sevimli mi sevimli iki çocuk babasıdır.

Yorum Yap