Samsung Galaxy M52 5G İnceleme
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme

Samsung Galaxy M52 5G İnceleme

0

Giriş-Orta segmentte göz kırpan Samsung Galaxy M52 5G incelemesiyle karşınızdayız. 6.7 inç 120 Hz devasa ekranı ve şık tasarımıyla M52’nin kutu içeriği ve incelmesi yazımızda.

Orta segmentte amiral gemisi esintileri

M52 5G 365 dolarlık fiyat etiketiyle her ne kadar orta seviye bir telefon olarak tanıtılsa da tasarımında ve donanımında amiral gemisi cihazlardan esintiler görmek mümkün. 6.7 inç 1080×2400(FHD+) ekranı 120 Hz yenileme frekansıyla oyuncuları memnun ediyor. Ekranın oldukça akıcı ve renklerinse canlı olduğunu söyleyebilirim. 25 watt hızlı şarj destekleyen Samsung Galaxy M52 5G 1 saat 20 dakikada %0’dan %100’e şarj olabiliyor. İşlemci tarafında Snapdragon 778G modeli tercih edilmiş. 6 nanometrelik üretim teknolojisine sahip işlemci enerji tüketiminde oldukça cimri. Bu da ekran süresine artı olarak yansıyor.

samsung m52 5g webtechine

Kutusundan şarj aletiyle çıkıyor

Yeni trend kutudan yalnızca telefon, sim iğnesi ve belgelerin çıkması olsa da bu modelde kutudan şarj adaptörü ve bir ucu USB diğer ucu Type-C olan data kablosu da çıkıyor. Ancak 25 watt hızlı şarj desteği verilmiş olsa da kutusundan çıkan adaptör 15 watt destekliyor.

samsung m52 5g webtechine
webtechine

Kamera tarafında 64 mp ana kamera, ekstra geniş açı sunan 12 mp ikinci kamera ve makro çekimler için eklenmiş 5 mp 3. kamera bulunuyor. Gece çekimlerinde başarılı bulduğumu söyleyemesem de gün ışığında ve makro çekimlerde oldukça başarılı. Video konusunda da sıradan bir kullanıcı için gayet yeterli buldum. 6.7 inç devasa ekranı ve yeterli kamerasıyla kendisine sosyal medya telefonu diyebilirim. Infinity-O Super Amoled ekran barındıran model Netflix için de uygun. Cihazın eksilerine bakarsak metal görünümlü plastik kasa ve cam görünümlü plastik arka kapak dokunuş hissi olarak birer eksi. Ayrıca 2022 yılında hala mono hoparlör bulunduruyor. 3.5 mm kulaklık çıkışına da yer verilmemiş ancak cihaz 7.4 mm inceliğini buna borçlu.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Elektronik mühendisliği öğrencisi, uzaya ve teknolojiye meraklı, araştırmayı ve yazmayı seviyor.

Yorum Yap