Snapchat Plus Ekstra Özellikleriyle Karşınızda
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Snapchat Plus Ekstra Özellikleriyle Karşınızda

0

Birçok ekstra yeni özellik sunan Snapchat Plus duyuruldu. Haftalardır test edildiği bilinen Plus versiyon hayata geçti. Aplikasyon sadık üyeleri için geliştirdiği yeni özel sürümüyle ek gelir elde ederken kullanıcılarına da yeni özellikler sunacak. İşte ücretli versiyonun kazandırdıkları.

330 milyonu aşkın kullanıcısıyla Snapchat günümüz sosyal medyasının temellerini oluşturuyor. 2011 yılından beri kullanılan sosyal medya platformu Snapchat ilklerin uygulaması olarak da anılıyor. Şirket; hikayeler, QR kod ile arkadaş ekleme gibi özelliklerin mucidi. Ayrıca anında kaybolan mesaj ve yüz filtreleri gibi özellikleri de ilk defa sunmasına rağmen diğer platformlara kaptırdı. Özellikle Meta, Snapchat’ten bir çok özellik kopyalamıştı.

snapchat plus
Snapchat +

İşte Snapchat Plus hakkında her şey

Snapchat Plus şimdilik yalnızca ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Avustralya, Yeni Zelanda, Suudi Arabistan ve BAE’de kullanıma sunuldu. Ancak ilerleyen zamanlarda Türkiye’de de kullanılacağı söylenenler arasında. Hizmet için şirket 3,99 dolar fiyat biçerken bölgeye göre farklı fiyatlandırma da olacak.

Bu Snap’in reklamlar dışındaki ilk gelir kaynağı olurken şirketin başkan yardımcısı Andreou ek gelir amaçlı yapılmadığını söyledi. Andreou bu hizmet zamanının çoğunu Snapchat’te arkadaşlarıyla mesajlaşarak geçiren insanlar için dedi. Sürüm çoğunlukla kozmetik yenilikler içerecek. Artık Plus versiyonla uygulamanın simgesini değiştirebilirsiniz. Ayrıca en yakın arkadaşınızı BFF etiketiyle en yukarıya sabitleyebilirsiniz. Başkan yardımcısı Andreou 2016 yılından beri bu ücretli versiyon fikrinin akıllarında olduğunu da söyledi.

Yazar Hakkında

Elektronik mühendisliği öğrencisi, uzaya ve teknolojiye meraklı, araştırmayı ve yazmayı seviyor.

Yorum Yap