Tam ekran iPhone 2024 yılında geliyor mu?
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Tam ekran iPhone 2024 yılında geliyor mu?

2

Tam ekran iPhone ne zaman görebiliriz? İşte bunun cevabını The Verge haberine göre Apple analisti Ming-Chi Kuo‘nun bir tahminine göre 2024 yılında göreceğiz. Apple’ın ileri teknoloji cihazları için hem öne bakan kamerasını hem de Face ID’sini ekranın altına taşınacağını tahmin ediyor.

iPhone Tam Ekran
thumbnail
Önerilen Yazı
Yeni Mac Mini referansı görüldü

iPhone tam ekran olarak gelebilir mi?

 Apple’ın ekran altı öne bakan bir kamera yapmayı nasıl başaracak. Aslında bunu tam olarak zaman gösterecek. Peki olduğunda ekran altı kamera sağlıklı olarak çalışacak mı? Apple bence bunu denemeden adımı atmaz diye düşünüyorum. Çünkü Aplle her yıl kameralarını geliştirirken kamera sorunu yaşamak istemeyecektir.

Kuo, ayrıca bu yılki iPhone 14‘ün otomatik odaklama özelliklerine ve daha geniş bir diyaframa sahip ve yükseltilmiş bir ön kameraya sahip olacağını tahmin etti. Yine de bu model için Face ID için gereken donanımla ne yapacağı belli değil.

Söylediğimiz gibi eğer Apple ekran altı kamera konusunda deneyimlerini sağlıklı olarak yaparsa 2024 yılında görebiliriz gibi. Bekleyip göreceğiz. Sizce Apple bu adımı atacak mıdır?

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Türkiye üzerinde en çok ziyaret edilen iki teknoloji firmasında görev aldıktan sonra kendi teknoloji sitesini kurmuş kişilik. Yaptığı projelere ve işlere her zaman hakkını vermek istemektedir. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek sürekli güncel kalmayı sever. Sevimli mi sevimli iki çocuk babasıdır.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Bence de Apple sağlam olmayan bir şeye adım atmaz. İyi bir şekilde becerebilirse yayılmaya başlayacaktır teknoloji dünyasında.

    • Günümüzde örneklerini görebiliyoruz, farklı firmalar zamanında ekran altı kameraları denedi ve verim alamadılar. En azından tüketici tarafından verim alamadılar. Şuan ekran altı parmak izi okuyucu bile istemiyor tüketici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir