Teknofest Azerbaycan Son Hız Devam Ediyor
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Teknofest Azerbaycan Son Hız Devam Ediyor

0

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile 2018’den günümüze düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali bu sene kardeş ülke Azerbaycan‘da da düzenleniyor.

Bir yıl İstanbul diğer yıl Anadolu şeklinde kültleşen festival bu sene Samsun Ve Azerbaycan’da düzenleniyor. Havacılık, uzay, ulaşım ve daha birçok alanda yarışmalar düzenlenen etkinlik her sene milyonlarca katılım alıyor.

Azerbaycan’dan Teknofest’e Yoğun İlgi

26-29 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen festivalde Azerbaycan için 10 farklı kategoride teknoloji yarışmaları düzenlendi. Teknofest Azerbaycan’da yarışmalardan konserlere, sergilerden standlara, sunumlara ve hatta uçuş gösterilerine kadar çeşitli etkinlikler yer alıyor.

Teknofest Azerbaycan

Selçuk Bayraktar Dağlık Karabağ Bölgesini Ziyaret Etti

Dün ilk kez görmenin nasip olduğu, işgalden azad olmuş kadim şehrimiz Şuşa’da o engin düzlükte hür bir şekilde yürürken bu ruhu daha da derin hissettim. TEKNOFEST‘i neden yapıyoruz diye sorduğum üniversite öğrencisi genç bir kız kardeşim bu ruhu ‘Dünya Türk’ün gücünü görsün, yerini bilsin’ dedi. Bundan sonra bize düşen Türk çocuklarının yolunu açmak için durmadan çalışmaktır. İnanıyorum ki bu yarışmalardan çıkacak genç kardeşlerim bu ruhtan aldıkları feyzle ilerleyecek, tam bağımsızlık mücadelesinde en önde olacaklardır

Baykar Teknoloji lideri Selçuk Bayraktar

Teknofest Azerbaycan için 1000 takım ve 5000 öğrenci yarışmalara katıldı. Bu sene Ağustos 2022’de 5.’si Samsun’da düzenlenecek Teknofest Samsun için ise bir önceki yıllara göre %231 kat artışla 149.000 takım ve 500.000’in üzerinde öğrenci yarışmalara başvurdu. 99 farklı kategoride düzenlenen yarışmada takımlara 12 milyon lira maddi destek sağlanırken 6 milyon lira da para ödülü olarak derece yapan takımlara verilecek.

Teknofest Samsun bu sene 30 Ağustos ile 4 Eylül tarihleri arasında Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı şehir olan Samsun’da Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenecek.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Elektronik mühendisliği öğrencisi, uzaya ve teknolojiye meraklı, araştırmayı ve yazmayı seviyor.

Yorum Yap