Tesla Çalışanları İşten Çıkartılıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Trendlerdeki Yazı

Tesla Çalışanları İşten Çıkartılıyor

0

Dev otomotiv şirketi küçülmeye gidiyor. Tesla Motors 200 çalışanını daha sebep göstermeden işten çıkartıyor. Pandemiden etkilenmeyen aksine kat kat büyüyen şirket pandemi sonrası ekonomik krizden etkilenmeye başlamış gözüküyor.

Musk dünya genelinde işe alımları durdurmuştu

Geçtiğimiz haftalarda teknoloji lideri Elon Musk şirketin yöneticilerine işe alımların durdurulması ve çalışan sayısında 10% küçülmeye gidilmesi konusunda bir e-mail yollamıştı. Ünlü iş adamı gönderdiği mailde ekonomi hakkında çok kötü bir hissiyatının olduğunu da eklemişti.

thumbnail
Önerilen Yazı
Elon Musk’tan Doge Coin İle Ödemeye Yeşil Işık

Farklı departmanlarda toplam 110.000 çalışanı bulunan Tesla Motors son yıllarda önemli büyüme gerçekleştirmişti. Özellikle son yıllardaki azalan petrol ve temiz enerji ihtiyacı insanları temiz enerjiye yöneltmişti. Bu alanda çalışan Tesla elektrikli otomobilleri ve güneş panelleriyle önemli satış rakamları elde ediyor. Ancak son dönemdeki ekonomik krizden etkilenmemek de elde değil.

tesla işten çıkartıyor

Çip krizinin sebebiyet verdiği küçülme

Pandemide kapalı kalan veya işleri aksayan fabrikaların bozduğu tedarik zinciri hala sıkıntılar yaratmaya devam ediyor. Domino etkisine benzetilen çip krizi birçok şirketi kötü etkiledi. Otomotivden mobil teknolojiye kadar her alanda şirketler küçülmeye giderken bundan en son nasibini alan Tesla henüz bir açıklama yapmadı. Otonom sürüş eğitimi departmanından 200 kişinin işine son verildi. Elon Musk’ın %10 küçülme isteğinin gerçekleşmeye başladığını varsayarsak bu daha işten çıkarılacak 10 bin kişi daha anlamına geliyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Elon Musk’ın Twitter’da 100 milyon takipçisi var

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Elektronik mühendisliği öğrencisi, uzaya ve teknolojiye meraklı, araştırmayı ve yazmayı seviyor.

Yorum Yap