Twitter düzenleme butonu ekliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Twitter düzenleme butonu ekliyor

1

Twitter kullanıcılarının o kadar uzun zamandır istediği bir özellik ki bir komedi haline geldi, ancak şimdi efsanevi “düzenle butonu” gerçek oluyor. Kullanıcıların tweetlerini yayınladıktan sonra düzenlemelerine izin vermeye çalıştığını duyurdu. Twitter düzenleme butonu geldikten sonra neler olacak göreceğiz.

Twitter için düzenleme butonu geliyor

Buradaki fikir, bir tweet’teki herhangi bir yazım hatasını veya hatayı, halihazırda tahakkuk eden herhangi bir yanıt, retweet veya beğeniden ödün vermeden düzeltebilme imkânı vermektir. Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, Twitter’ın “önümüzdeki aylarda” Twitter Blue aboneleriyle özelliği test etmeye başlamayı planladığını söyledi.

Twitter düzenleme butonu
Twitter düzenleme butonu geliyor. | Twitter Hastag

Şirketin tüketici ürünleri başkan yardımcısı Jay Sullivan, Salı günkü bir ileti dizisinde düzenlemenin uzun yıllardır en çok istenen Twitter özelliği olduğunu söyledi. Şirket, geçen yıldan beri özelliğin güvenli bir şekilde nasıl oluşturulacağını araştırmakta.

Aslına bakacak olursanız düzenleme butonu üzerinde çalışırken Tesla CEO’su Elon Musk bunun üzerine Twitter’da “Bir düzenleme düğmesi ister misiniz?” sorusuna yanıt aradı. Çünkü o günlerde Elon Musk Twitter hisselerinden yüzde 9,2 oranında pasif hisse satın almıştı. Twitter hisselerinde yükseliş görünmüştü.

Peki bahsi geçen düzenleme butonu gelmeli mi? Yoksa bu tamamen güvenlik açığı oluşturacak bir durum mu? Yorum yapın webtechine.com ailesi olarak bilgilendirelim.

Yazı Kaynakları
The Verge
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Türkiye üzerinde en çok ziyaret edilen iki teknoloji firmasında görev aldıktan sonra kendi teknoloji sitesini kurmuş kişilik. Yaptığı projelere ve işlere her zaman hakkını vermek istemektedir. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek sürekli güncel kalmayı sever. Sevimli mi sevimli iki çocuk babasıdır.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Yorum denemesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir