Twitter Notlar özelliği üzerinde çalıştığını doğruladı
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Twitter Notlar özelliği üzerinde çalıştığını doğruladı

280 karakter tarih oluyor.

0

Twitter, Twitter Notlar adlı yeni bir uzun biçimli blog özelliğini test ediyor. Platform, özelliğin şu anda ABD, İngiltere, Kanada ve Gana’daki belirli bir grup kullanıcı tarafından kullanıyor. Çoğu ülkedeki kişilerin Twitter’da ve Twitter dışında Notları okuyabildiğini söylüyor.

Twitter, özelliğin nasıl çalışacağını iki ayrı GIF‘te paylaştı. Kullanıcılar, Not yazmaya başlamak için “Yaz” sekmesine tıkladıktan sonra tweetlerine gömebilir. Birkaç yazar, tweetlerin, videoların ve resimlerin karıştırılabileceği uzun biçimli gönderiler olarak görünen platformda denemeler yayınladı.

Twitter’a uzun biçimli yazı eklemek, uzun süredir kısa biçimli yazıyla tanımlanan platformun karakterini büyük ölçüde değiştirecek. Uzun biçimli yazıyı platformuna dahil ettikten sonra potansiyel olarak bu gönderilerin değerinden daha fazlasını elde edecek. Yani biraz daha değer katacak. Makaleleri veya notları doğrudan Twitter’da yayınlayacağı için kullanıcılar tercih edecektir.

Şu an platform üzerinde denenmesine rağmen henüz bir popülerlik kazanmadı diyebiliriz. Ancak ileriki tarihlerde bu platform üzerinde yapılan değişiklik kullanıcıları mutlu edecektir.

Twitter kullanıcı olarak kesinlikle Twitter Notlar kısmını kullanacağımı düşünüyorum. Peki siz kullanacak mısınız? Sizce faydası ne olacaktır? Lütfen bize forum adresimiz üzerinden yazın.

Yazı Kaynakları
The Verge
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Türkiye üzerinde en çok ziyaret edilen iki teknoloji firmasında görev aldıktan sonra kendi teknoloji sitesini kurmuş kişilik. Yaptığı projelere ve işlere her zaman hakkını vermek istemektedir. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek sürekli güncel kalmayı sever. Sevimli mi sevimli iki çocuk babasıdır.

Yorum Yap