Ülke geneli maske yasağı kalktı mı?
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Ülke geneli maske yasağı kalktı mı?

0

Maske yasağı kalkacak mı sorusu, yanıtını bugünkü Bilim Kurulu toplantısında buldu. Açık alanlarda takılması zorunu olmayan maskenin kapalı alanlarda takılması bugüne kadar zorunluydu. Ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın önemli dediği toplantı sonrasında maske yasağı kalktı mı sorusu cevaplandı. Haberimizde.

maske yasağı webtechine

PTT’nin göndereceği 5 maske için sıraya girilen günlerden maske takma zorunluluğu kalktı mı sorusunun sorulduğu günler için pandeminin başından bu yana 2 yıldan fazla süre geçmesi gerekti. Mart ayının 2. çeyreğinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yine bir bilim kurulu toplantısı sonrasında HES kodunun kaldırıldığını ve açık alanlarda maske zorunluluğunun kaldırıldığını açıklamıştı. Ayrıca kapalı alanlarda da eğer havalandırma ve sosyal mesafe yeterliyse maske kullanmanın şart olmadığını söylemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sevindirici haber

Bugün yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, maske yasağının kaldırıldığına dair açıklamalarda bulundu. Kapalı alanlarda maske yasağı kaldırılırken toplu taşımada ve sağlık kuruluşlarında maske kullanımına bir süre daha devam edileceğini söyledi. Diğer yandan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de okullarda maske yasağının uygulanmayacağını söyledi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğu tümüyle kaldırılmıştır. Maske zorunluluğu toplu taşıma araçları ve sağlık kuruluşlarında vakalar 1000’in altına düşene kadar devam edecektir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Maske takma zorunluluğunun kaldırılması sonucunda pandemiden önceki hayatımıza geri dönüş doğrultusundaki bu adımı nasıl değerlendiriyorsunuz? Yorumlarda webtechine.com ile paylaşın.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Elektronik mühendisliği öğrencisi, uzaya ve teknolojiye meraklı, araştırmayı ve yazmayı seviyor.

Yorum Yap