Volkswagen Beetle İkonik Kasayı Temiz Enerjiyle Kullanmak Mümkün
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Volkswagen Beetle İkonik Kasayı Temiz Enerjiyle Kullanmak Mümkün

0

Volkswagen Beetle namı diğer vosvos tosbağa unutulamayan kasasıyla 1938’den 2003’e kadar üretilmişti. Hitler zamanında halk arabası olarak ucuz fiyatlara satılan otomobil şimdi de klasikleşmiş durumda. Yeni trend bu klasikleri elektrikli motorlarla temiz enerjiyle kullanmak.

Benzinli motor yerine elektrikli kullanmak mümkün mü

Beetle zamanın teknolojisine göre iş gören bir arabaydı ancak şimdi diğer performanslı ve hızlı arabaların yanında tabii ki yetersiz kaldı. 1.3 litre motor kullanılan versiyonundan örnek verirsek ürettiği 44 beygir güç minik vosvosumuz için bile düşük geliyor. Bunun yanı sıra günümüzde genelde 1. araba olmaktan çok hobi arabası olarak satılan arabanın sahipleri de araç üzerinde küçük oynamalar yaparak onu daha eğlenceli hale getirmekten de çekinmiyor.

Volkswagen beetle elektrikli motor
Webtechine

Bu dönüşümü yapan şirketlerin yanı sıra alışveriş sitelerinde satılan dönüşüm kitleriyle bile ilgilenenlerin kaplumbağasını veya herhangi bir klasiği elektrikliye dönüştürmesi mümkün.

44 beygir gücünden 90 beygir gücüne

Hazır kitlerle bir günde elektrikliye dönüştürülen VW Beetle

Volkswagen tabii ki 2010’dan beri ürettiği New Beetle modelini elektrikliye çevirmekte geç kalmadı. E-Bugster konseptiyle ilerleyen yıllarda elektrikli Beetle yollarda olacak. 177 kilometre menzil sunacak model 28.3 kWh lityum iyon pillere sahip olacak. Ayrıca hızlı şarj özelliğiyle yalnızca 35 dakikada aracı tam şarj etmek mümkün.

VW E-Bugster konsepti 2012 Pekin Otomotiv Fuarı’nda

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Elektronik mühendisliği öğrencisi, uzaya ve teknolojiye meraklı, araştırmayı ve yazmayı seviyor.

Yorum Yap