Windows 11 22H2 Güncellemesi ile gelen değişiklikler
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Windows 11 22H2 Güncellemesi ile gelen değişiklikler

Windows 11 yeni Dosya Gezgini RAM kullanımını azaltıyor

0

Windows 11 sonbaharda piyasaya sürülecek olan 22H2 sürümü ile Dosya Gezgini’ndeki sekmeler için geliştirme alıyor. Dosya Gezgini’ndeki tarayıcı benzeri sekme desteği, nihayet kullanıcıların farklı pencereler arasında geçiş yapabilmesini kolaylaştıracak. Sekmelere ek olarak, Dosya Gezgini ayrıca yeni, dağınık bir ücretsiz gezinme kenar çubuğu alıyor.

Microsoft, Beta ve Dev Channel’da yeni Dosya Gezgini’ni Windows 11 üzerinde çalışıyor. Varsayılan olarak etkin olan yeni sekmeler özelliği farklı pencereler arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlar. Başka bir deyişle, aynı anda birden fazla klasöre veya dizine göz atmak istediğinizde her seferinde yeni Explorer örnekleri açmanız gerekmez.

Windows 11 22H2 sürümü RAM tüketimini azaltacak

Güncelleştirme aşamalı olarak sunulmakla birlikte, Microsoft’un Dosya Gezgini performansında daha fazla geliştirme yapma olasılığı var. Windows 11 22H2‘de herkes bu özelliği piyasaya çıktığında sonbaharda genel kullanıma sunulduğunda kullanacak. Sekme desteği daha iyi performans vaat ederken, Dosya Gezgini’nin yeni gezinme paneli dağınıklığı azaltacaktır. Şu an geliştirme aşamasında olduğunu hatırlatalım.

Windows 11 Dosya Gezgini Sekmesi
Windows 11 Dosya Gezgini Sekmesi

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, Dosya Gezgini’nin kenar çubuğu için yeni yenilenen düzeni, kullanıcıların sizin için önemli olan dizinlere gitmesini kolaylaştırıyor. Sabitlenmiş ve sık kullanılan klasörlere ve Windows’a zaten eklenmiş olan OneDrive bulut profillerine hızlı erişim sağlar.

Microsoft, Dosya Gezgini’ndeki dağınıklığı azaltmak ve OneDrive gibi özelliklere yer açmak istiyor. Sonuç olarak, bilinen Windows klasörleri artık Bu Bilgisayar altında görüntülenmiyor.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Türkiye üzerinde en çok ziyaret edilen iki teknoloji firmasında görev aldıktan sonra kendi teknoloji sitesini kurmuş kişilik. Yaptığı projelere ve işlere her zaman hakkını vermek istemektedir. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek sürekli güncel kalmayı sever. Sevimli mi sevimli iki çocuk babasıdır.

Yorum Yap