Windows 12 Yolda
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Windows 12 Yolda

0

İddia edilenlere göre Microsoft Windows sürüm güncellemelerinin sıklığı değişecek. 3 yılda bir sürüm güncellemesi geleceği söyleniyor. Windows 12 2024 yılında gelirken Windows 13 ise 2027 yılında gelecek.

Zac Bowden isimli Windows Central çalışanının verdiği bilgilere göre Microsoft artık Windows 10’da yaptığı gibi bir sürüme büyük güncellemeler getirme işini bırakıyor. Eski usülde çalışmaya devam ederek her 3 yılda bir düzenli olarak yeni Windows sürümleri yayınlanacak.

Windows 10 son sürüm olacak denilmişti

Pandemi öncesi Microsoft Windows 10’un son sürüm haline getirmişti. Ve ona gelen majör güncellemelerle onu yenilikçi tutuyordu. Ancak pandemide Windows bilgisayarlara olan ilgi ve satın alımların da tavan yapması yeni bir sürüm çıkarılmasını gerekli kıldı. Windows 10’a yılda iki majör güncelleme getirmek yerine yeni bir sürüm çıkaran Microsoft, 11’i yayınlamıştı. Artık 11 ve 10 yılda bir büyük güncelleme alıyordu.

windows 12

Windows XP – 7 – 8 Günlerine Geri Dönüş

Hazırlanan raporda Windows 11 için hazırlanan büyük güncellemenin iptal edildiği ve yeni sürüm için çalışmalara başlandığı bilgisi yer alıyor. Düzenli bir şekilde yeni sürümler yayınlanacak. İddia edilen takvime göre 2024 yılında Windows 12 karşımızda olacak. Eski günlerdeki gibi her yıl özellikler getirilmesi yerine belli aralıklarla sürümlerin yayınlanması kullanıcılarda merak uyandırdı. Apple da benzer tutum izleyerek belli aralıklarla yeni macOS versiyonları yayınlıyor.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Elektronik mühendisliği öğrencisi, uzaya ve teknolojiye meraklı, araştırmayı ve yazmayı seviyor.

Yorum Yap