Windows 11’de Önerilen Öğeler Nasıl Kaldırılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Windows 11’de Önerilen Öğeler Nasıl Kaldırılır?

0

Windows 11 önerilen öğeler başlat menüsünde karışıklık yaratıyor mu? İşte bu karışıklığı bir nebze olsun ortadan kaldırmak için önerilen öğeleri kaldırılmasını göstereceğiz. Windows 11, artık ekranın ortasında görünen ve geleneksel simgelerle minimal bir tasarıma sahip. Yeni bir Başlat menüsü ile birlikte gelmektedir. Varsayılan olarak, Zaman Çizelgesi’ne benzer şekilde uygulamalar ve dosyalar öneren bir “Önerilen” bölümü sizi rahatsız eder. Ancak, bu özellikle ilgilenmiyorsanız, Ayarlar uygulamasını kullanarak menünün öneriler göstermesini hızlı bir şekilde kaldırabilirsiniz.

Windows 11 Başlat Menüsü
Windows 11 Başlat Menüsü

Bu rehberde, Başlat menüsünün Önerilen bölümünde önerilen dosya ve uygulamaları göstermeyi nasıl durduracağınızı göstereceğiz.

  1. Başlat menüsünden Ayarlar kısmına tıklayın.
  2. Ayarlar bölümü içerisinden Kişiselleştirme bölümüne tıklayın.
  3. Kişiselleştirme bölümünde Başlat kısmına tıklayın.
  4. Burada bulunan yönergelere göre En son eklenen uygulamaları göster ve En son açılan öğeleri göster seçeneklerini Kapalı hale getirelim.
Windows 11 Önerilen Öğeler
Önerilen öğeler açık konumda
Windows 11 Önerilen Öğeler
Windows 11 Önerilen Öğeler Kapalı Durumda

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Türkiye üzerinde en çok ziyaret edilen iki teknoloji firmasında görev aldıktan sonra kendi teknoloji sitesini kurmuş kişilik. Yaptığı projelere ve işlere her zaman hakkını vermek istemektedir. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek sürekli güncel kalmayı sever. Sevimli mi sevimli iki çocuk babasıdır.

Yorum Yap