Xiaomi 12S Ultra, 1 inç Sony IMX989 kamera sensörüne sahip olacak
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Xiaomi 12S Ultra, 1 inç Sony IMX989 kamera sensörüne sahip olacak

0

12S serisini 4 Temmuz’da tanıtacak olan Xiaomi, bugün karşımıza çıkacak telefon üçlüsünü doğruladı. Küçük bir Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro amiral gemisi ve bir Xiaomi 12S Ultra kamera canavarı bekliyoruz.

Şirket, Sony’nin IMX989 adlı tamamen yeni 1 inç kamera sensörüne sahip olacağını açıkladı. Bununla birlikte, Xiaomi’nin 12S serisini Çin’e özel hale getirmeyi planladığı için küresel pazarın onları görmeyeceğine dair söylentiler var. Yani bu oluyor ki biz göremeyebiliriz.

Xiaomi 12S Ultra

Xiaomi 12S Ultra özellikleri nedir?

Xiaomi, yeni IMX989‘u bir köşeden diğerine 1 inç olarak ilan etti. Ancak bu yanıltıcı bir bilgi olabilir. Çünkü 1 inç/2,54 cm’lik bir diyagonal ile gerçek bir platformdur. Muazzam miktarda lens gerektirecek ve bu da telefonu diğer tüm rakiplerinden daha kalın hale getirecektir.

Tabii ki, Xiaomi sonunda bu şekilde üretime gitmeye karar verebilir. Mi 11 Ultra da ağır ve kamera alanında ince değildi hatırlarsanız. Cihaz gelecek hafta görücüye çıktığında kesin olarak öğreneceğiz.

Xiaomi 12S’nin teknik özellikleri, 120Hz yenileme hızına sahip 6.28” küçük bir AMOLED ekran olarak öneriliyor. Sırasıyla 8/12 GB ve 128/256 GB olmak üzere iki RAM ve iki depolama seçeneğine sahip olacak. Arka kamera topluluğu 50 MP ana + 13 MP ultra geniş açı + 5 MP makro olacakken, ön kameranın 32 MP olacağı söyleniyor.

Tüm bu özellikler Xiaomi 12 ile aynı görünüyor, kameralar Leica tedavisini alırken yeni Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti olacak.

Yazı Kaynakları
GsmArena
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Türkiye üzerinde en çok ziyaret edilen iki teknoloji firmasında görev aldıktan sonra kendi teknoloji sitesini kurmuş kişilik. Yaptığı projelere ve işlere her zaman hakkını vermek istemektedir. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek sürekli güncel kalmayı sever. Sevimli mi sevimli iki çocuk babasıdır.

Yorum Yap