YouTube Go Kullanıcıları İçin Kötü Haber
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

YouTube Go Kullanıcıları İçin Kötü Haber

0

YouTube’un eski ve düşük segment telefonlar için düşük sistem gereksinimli versiyonu YouTube Go kullanım süresinin sonuna geldi.

Kasmadan YouTube videoları izlenmesi için sunulmuştu

Youtube 2016 yılının eylül ayında kullanıcıların düşük sisteme sahip telefonlarda da videoların izlenebilmesi için daha az kaynak harcayan YouTube Go uygulamasını duyurmuştu. Bu sayede kullanıcılar videoları açmadan önce ne kadar veri harcayacağını görebiliyor ve istedikleri çözünürlükte videoları kasma ve donma olmadan izleyip istedikleri takdirde indirerek sonra da izleyebiliyordu.

YouTube Go

Premium özelliklerini taşıdığı için kapatıldığı iddia ediliyor

Youtube Premium ile sunulan video indirme ve reklamsız izleme seçeneği zaten YouTube Go ile ücretsiz bir şekilde sunuluyordu. Düşük segment telefonlarda yüklü gelen aplikasyonu uygulama mağazalarında sonradan indirip telefona kurmak da mümkündü. Hal böyle olunca YouTube tarafının Premium paketiyle sunduğu indirme özelliği sebebiyle Youtube Go’nun hayatına son vereceği de iddialar arasındaydı.

Ayrıca kullanıcılara gönderilen mailde artık YouTube uygulamasının düşük sistemler için de optimize edildiği ve veri tasarrufu moduyla düşük sistemli telefonlarda daha akıcı bir deneyim yaşanabileceği söylendi. Uygulama ağustos ayından itibaren kullanıma kapatılacak.

Siz YouTube Go uygulamasının kaldırılması hakkında ne düşünüyorsunuz bizlerle Webtechine Forum üzerinden fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Elektronik mühendisliği öğrencisi, uzaya ve teknolojiye meraklı, araştırmayı ve yazmayı seviyor.

Yorum Yap